REKLAMA

Sprzęt dla sanockiego szpitala. Wideolaryngoskop i nowoczesne łóżka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnich dniach do sanockiego szpitala trafił nowoczesny sprzęt, który pomoże kontynuować walkę z COVID-19 i skutecznie leczyć zmagających się z koronawirusem pacjentów. To przede wszystkim 20 elektrycznych łóżek oraz wideolaryngoskop.

Dzięki ofiarności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa, Zarząd Oddział w Krośnie, SPZOZ w Sanoku uzyskał wsparcie rzeczowe, które pomoże w leczeniu pacjentów z objawami COVID-19.

21 kwietnia nastąpiło przekazanie specjalistycznego sprzętu medycznego dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który będzie służyć pacjentom chorujących na COVID-19 i wymagających trudnej intubacji. Jest to wideolaryngoskop Insight iS3 o wartości 10 147,14 zł.

Składam serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa Zarząd Oddział w Krośnie za otrzymane wsparcie rzeczowe udzielone dla SPZOZ w Sanoku w celu przeciwdziałania oraz leczenia pacjentów z objawami COVID-19 – powiedział Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

W ostatnim czasie SPZOZ w Sanoku otrzymał również koleje wsparcie w walce z Covid-19 z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych:

– 20 szt. łóżek elektrycznych (Eleganza 1LE) z materacami, – 10 urządzeń do wysoko przepływowej terapii tlenem (AIRVO2), – 1 analizator parametrów krytycznych Rapid Point 500e

źródło: SP ZOZ w Sanoku


22-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)