REKLAMA

Spowodował kolizje. Nie miał uprawnień i był poszukiwany

JASŁO/PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i autobusu. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący peugeotem nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo 20-latek był poszukiwany przez prokuraturę.

W piątek po godzinie 21, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bieździadka. Na miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus marki Iveco.

jaslo2
– W trakcie interwencji, mundurowi ustalili, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto 20-latka poszukuje Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała-Północ, celem ustalenia jego miejsca pobytu. Policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz zatrzymali dowody rejestracyjne. Od mieszkańca gminy Kołaczyce odebrali stosowne oświadczenie i wystawili wezwanie do stawiennictwa do prokuratury – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

jaslo_3

Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Policja przypomina:

Art. 94 kw
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§ 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Jaśle.

22-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)