REKLAMA

Spotkanie samorządowców z ministrem Cieślakiem. „Liczą się dobre i trafne decyzje” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Spotkanie samorządowców z ministrem Cieślakiem. „Liczą się dobre i trafne decyzje” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / RYMANÓW / PODKARPACIE. W Rymanowie zorganizowano spotkanie gospodarzy gmin i miast z południa Podkarpacia z ministrem ds. samorządów Michałem Cieślakiem. Włodarze poszczególnych jednostek nakreślili ministrowi problemy, z którymi borykają się mieszkańcy, pilne potrzeby oraz plany na przyszłość. Do zgłoszonych postulatów odniósł się przedstawiciel rządu. Zapraszamy do obejrzenia relacji video oraz galerii zdjęć.

Tego samego dnia, nieco wcześniej, minister Michał Cieślak uczestniczył w dużej konferencji zorganizowanej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie miał możliwość wymienienia poglądów z około setką przedstawicieli podkarpackich samorządów.

Podobnie jak w Rymanowie, rozmawiano przede wszystkim o pilnych potrzebach mieszkańców podkarpackich miast i gmin. Przedstawiono również założenia programu „Samorząd 3.0 – Rozwój bez barier”. Spotkanie dotyczyło także programów rządowych dedykowanych samorządom oraz założeń Nowego Ładu.

Minister Cieślak podkreślał, jak ważna jest budowa dobrej i skutecznej komunikacji między samorządowcami a rządem. Zaznaczył, że lata funkcjonowania samorządu to czas, kiedy w każdym obszarze życia społecznego, gospodarczego, publicznego zmieniła się nasza przestrzeń.

To dobry moment, aby zdefiniować i wspólnie zastanowić się nad kwestią barier w rozwoju samorządów. Obecnie prowadzimy konsultacje programu Samorząd 3.0, prosząc Państwa o to, aby zdefiniować problemy, wskazywać rozwiązania, przedstawiać propozycje zmian. Nasze konsultacje związane są z trzema obszarami – chcemy ułatwić inwestycje rozwojowe o znaczeniu publicznym, chcemy wskazać nowe źródła finansowania dla inwestycji samorządu terytorialnego, natomiast trzeci nurt naszych konsultacji to poprawa jakości usług publicznych, takich jak komunikacja, gospodarka odpadami i usługi komunalne – powiedział minister Cieślak.

źródło: PUW w Rzeszowie, materiały nadesłane


04-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)