REKLAMA

SONDA: ,,Cieszcie się, dopóki jesteście młodzi”. Pożegnanie zimy z brzozowskim Kazimierzem (FILM)

SONDA: ,,Cieszcie się, dopóki jesteście młodzi”. Pożegnanie zimy z brzozowskim Kazimierzem (FILM)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dlaczego warto czekać na wiosnę? Czyli pożegnanie zimy przez brzozowskich licealistów. 21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna, a wraz z nią pierwsze- długo wyczekiwane oznaki budzącej się do życia przyrody.

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.”
    
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcaacego w Brzozowie postanowili uczcić ten fakt celebrując tradycyjny zwyczaj topienia Marzanny. Sami uprzednio wykonali wielobarwną kukłę, powstałą jedynie z naturalnych materiałów, takich jak: słoma, patyki i papier.
    
W piątkowe przedpołudnie- 22 marca- wyruszył więc spod I Liceum rozśpiewany korowód młodzieży pod opieką Pani Dyrektor Doroty Kamińskiej oraz nauczycieli. Wśród brzozowskich kamieniczek wybrzmiało głośne „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr!”. Nieco zaskoczeni mieszkańcy Brzozowa zatrzymywali się na chwilę w biegu i obdarowywali licealistów szczerym uśmiechem, bili brawo i chętnie robili zdjęcia. Miłym akcentem była również spontaniczna, „wiosenna integracja” z pracownikami Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, czy brzozowskiego Ratusza, którzy na chwilę oderwali się od swoich obowiązków, by pomachać do uczniów z okien i zaśpiewać razem z nimi. Nie zabrakło pozdrowień od Starosty Brzozowskiego- Zdzisława Szmyda, oraz Burmistrza Brzozowa- Szymona Stapińskiego, który wyszedł do uczniów, aby ich przywitać i podziękować za ich radość, entuzjazm i pomysłowość. Byli również przechodnie otwarci na rozmowę, którzy chętnie podzielili się swoja opinią wyjaśniając, dlaczego warto czekać na wiosnę.
    
Wiosenny korowód finalnie dotarł nad Stobnicę, by tam- zgodnie z tradycją- na dobre pożegnać zimę- odsyłając Marzannę daleko do morza.
    
Tego dnia słońce jeszcze bardzo nieśmiało wyglądało spoza chmur, ale uczniowie I Liceum wnieśli na ulice Brzozowa dużo ciepła, uśmiechu, radosnych barw i młodzieńczej- wiosennej radości.

Tekst: Anna Futyma,
Realizacja Sondy ulicznej montaż nagrania: Natalia Antoń, Amelia Stemulak,
Montaż filmu – Pochód: Michał Wolak)

28-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)