REKLAMA

SANOK: Uczniowie szczepili się w swoich szkołach

SANOK / PODKARPACIE. Młodzież szkół średnich prowadzonych przez Powiat Sanocki, która ukończyła 16 rok życia, miała okazję zaszczepić się przeciwko COVID-19. Akcja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, a ostatni chętni zaszczepili się w środę, 26 maja. Było to dla uczniów duże udogodnienie, ponieważ szczepienia zorganizowano we wszystkich placówkach. Tym samym młodzież nie musiała stać w kolejce w przychodniach czy w szpitalu.

Łącznie na szczepienia zgłosiło się około 212 uczniów oraz kilku nauczycieli.

– Uważam, że pomysł z organizacją szczepień był bardzo dobry – mówi Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. – Pomagali nam żołnierze WOT-u, którzy przeprowadzali wstępną analizę dokumentacji i czuwali nad prawidłowym przebiegiem szczepień. Dużą zaletą była możliwość zaszczepienia się w szkole, czyli w miejscu znanym uczniom i z pewnością bardziej przyjaznym niż na przykład szpital.

Także dyrektor Jowita Nazarkiewicz pochwala pomysł, zaznaczając, że dzięki sprawnej organizacji, wszyscy chętni uczniowie, którzy rozpoczynają właśnie miesięczne praktyki zawodowe, skorzystali ze szczepień.

Uczniowie, którzy nie zapisali się na listę, mogli zaszczepić się w późniejszym terminie w innej placówce. Tak było w przypadku uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku, gdzie zgłosiło się początkowo 55 chętnych.

– Gdy niezdecydowani zobaczyli, że ich koledzy czują się po szczepieniu dobrze i ukłucie wcale nie boli, postanowili pójść w środę do I Liceum Ogólnokształcącego. Z takiej możliwości skorzystało aż 20 uczniów – mówi Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.

Niewykluczone, że akcja szczepień będzie wznowiona, jeśli znajdą się kolejni chętni.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)