REKLAMA

SANOK. Słynna palma już nie na plaży. Kto ją przygarnął? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wakacje rozpoczęte, sezon turystyczny w pełni. Ponad rok temu niedaleko mostu na Białą Górę zorganizowano plażę, a na niej palmę, która szybko zyskała sporą popularność między innymi za sprawą walki o przetrwanie podczas powodzi. Dzisiaj na plaży próżno jej szukać. Wiemy za to, kto i gdzie ją przygarnął.

Plażę nad Sanem w Sanoku zorganizowano w maju 2020 roku. Niedługo później stanęła na niej donica z palmą, która w ekspresowym tempie zyskała popularność wśród sanoczan i nie tylko. W mediach społecznościowych powstał nawet dedykowany jej profil.

W bieżącym roku plaża znów zachęca do spędzania nad Sanem wolnego czasu, ale palma już nie cieszy oka. Co się z nią stało? Pierwsze domysły pojawiły się po rozpoczęciu sezonu letniego na sanockich basenach otwartych, gdzie również pojawiała się podobna roślina w donicy. Udało nam się potwierdzić, że jest to ta sama palma.

Palma znad Sanu została zatem przeniesiona na basen zewnętrzny i przygarnięta przez MOSiR.

Jak oceniacie ten pomysł? Dlaczego nie pozostawiono jej w pierwotnej lokalizacji?


grafika poglądowa


O powstającej nad Sanem piaszczystej plaży pisaliśmy tutaj: SANOK: Piaszczysta plaża nad Sanem. Ruszyły prace (ZDJĘCIA).

Palma na sanockiej plaży (VIDEO, ZDJĘCIA)

 


SANOK: Plaża zalana. Palma w wodzie (VIDEO, ZDJĘCIA)


VIDEO #1. San gwałtownie wzbiera


Palma przetrwała noc. Dzielnie walczy z wodą (VIDEO, FOTO)

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)