REKLAMA

SANOK. Problemy z remontem ul. Cegielnianej. „Nikt nas nie informuje” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jeden z mieszkańców osiedla Wójtostwo w Sanoku przesłał na naszą skrzynkę redakcyjną zdjęcia oraz opis aktualnej sytuacji związanej z remontem ul. Cegielnianej. Za naszym pośrednictwem chciał dowiedzieć się między innymi dlaczego z placu budowy zjechał ciężki sprzęt i dlaczego prace nie są kontynuowane. – Pogoda sprzyja pracom remontowym, a tutaj nic się nie dzieje. SPGK zabrało maszyny i sobie poszło. Dlaczego?! Nikt nas o niczym nie informuje i ciągle brodzimy w błocie! – pisze Czytelnik eSanok.pl. Publikujemy odpowiedzi, które uzyskaliśmy w SPGK.


grafika poglądowa

Sygnał dotyczący wstrzymania prac na ul. Cegielnianej otrzymaliśmy 19 grudnia. Jeden z mieszkańców osiedla Wójtostwo w Sanoku zastanawiał się, dlaczego roboty drogowe zostały zatrzymane i co z terminem zakończenia remontu.

Od dwóch tygodni nic nie dzieje się na remontowanej ul. Cegielnianej, a wszystko miało zostać ukończone do końca grudnia tego roku – tak informował nas SPGK końcem października, a teraz nagle nie wiadomo skąd pojawia się informacja o jakichś etapach w tym remoncie. O co tu chodzi? Pogoda sprzyja pracom remontowym, a tutaj nic się nie dzieje. SPGK zabrało maszyny i sobie poszło. Dlaczego?! Nikt nas o niczym nie informuje i ciągle brodzimy w błocie! – pisze sanoczanin, który przesłał do nas prośbę o interwencję.

Przeglądając miejskie komunikaty w sprawie remontu, bez trudu można znaleźć informację o tym, że: „Ulica Cegielniania jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana” oraz że: „Częściowa przejezdność na ul. Cegielnianej zostanie przywrócona po zakończeniu prac z frezowaniem nawierzchni, tj. w dniu 31 listopada br. w godzinach wieczornych”. W komunikatach wywieszonych w okolicach remontowanej drogi można z kolei przeczytać, że: „O zmianach etapu będziemy informować na bieżąco”.

Biorąc to wszystko pod uwagę postanowiliśmy przesłać pytania w tej sprawie do Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Przede wszystkim poinformowano nas, że obowiązujący SPGK termin zakończenia prac to czerwiec 2024 r. Wiemy jednak, że spostrzeżenia naszego Czytelnika nie były pozbawione podstaw i że faktycznie w trakcie realizacji inwestycji natrafiono na problemy.

W trakcie prowadzonych prac stwierdziliśmy konieczne do wykonania dodatkowe prace przez gestorów sieci (sieć gazowa oraz elektryczna). W związku z tym, inwestor zwrócił się do PSG oraz PGE o pilne wykonanie prac związanych z ich wymianą. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prace, były trudne warunki atmosferyczne na początku grudnia. Niezależnie od tego zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2024 – informuje SPGK.

Faktem jest to, że ciężki sprzęt wyjechał z placu budowy.

Tak, ciężki sprzęt opuścił teren budowy. Jest to spowodowane wspomnianą koniecznością wymiany sieci gazowej przez PSG oraz przerobieniem kabli energetycznych w związku z kolizją na trasie kanalizacji, przez PGE. Posiadamy informacje iż prace te zostaną wykonane w najbliższych dniach. Po ich wykonaniu przystąpimy do dalszych prac związanych z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Od stycznia 2024 r. SPGK rozpocznie wbudowywanie nowej sieci oświetleniowej. Remont zostanie niezwłocznie wznowiony po usunięciu w/w problemów przez PSG oraz PGE, jednocześnie będą prowadzone prace przy sieci oświetleniowej – zaznaczają pracownicy SPGK.

W SPGK zapytaliśmy również o to, czy planowane jest przeprowadzenie drobnych napraw, po to, aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się po terenie sąsiadującym z remontowanym obszarem?

Jest to planowane i bieżąco nadzorowane – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Przypomnijmy, że zakres zadania obejmuje: wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudowy, ustawienie krawężników, wykonanie nowej sieci oświetleniowej, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz chodników z kostki betonowej.

Do sprawy wrócimy.


Zdjęcia (artykuł, galeria): Red. Wykonane 27.12.2023


27-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)