REKLAMA

SANOK. Policjanci dla najmłodszych. Prezentacja radiowozu i motocykla w Skansenie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci, odpowiadając na zaproszenie, uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na terenie Skansenu w Sanoku. Była to okazja, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa, powiedzieć o pracy policjanta oraz pokazać policyjny radiowóz i motocykl.

Policjanci zostali zaproszeni przez rodziców i opiekunów na spotkanie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane dla uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. W związku z pandemią spotkania odbyło się na świeżym powietrzu na terenie Skansenu.

Podczas pogadanki funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na potrzebę zachowania ostrożność w przypadku zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówili o tym, co jest ważne podczas podróżowania samochodem. Uświadamiali również, jak ważną rolę spełniają odblaski podczas poruszania się po drogach. Była to także okazja do tego, aby powiedzieć o pracy policjanta, pokazać wyposażenie do służby, policyjny radiowóz i motocykl. Mając na uwadze zbliżające się wakacje, szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Sanoccy policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Funkcjonariusze wiedzą, jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Dlatego też mundurowi prowadzą wiele działań, podczas których informują najmłodszych o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Pamiętajmy, że to my dorośli, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, musimy nauczyć ich prawidłowych zachowań.

Wszystkim dzieciom w tym szczególnym dniu życzymy przede wszystkim bezpieczeństwa na co dzień, samych cudownych chwil, uśmiechu na twarzy, a także wspaniałych wakacji, które zbliżają się dużymi krokami.

źródło: KPP Sanok

01-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)