REKLAMA

SANOK. Miasto straciło ponad milion złotych dotacji na remont ul. Cegielnianej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok straciło ponad milion złotych dotacji na remont ul. Cegielnianej w Sanoku w ramach dotacji celowej budżetu państwa. Jak tłumaczą władze miasta, stało się tak ponieważ na placu budowy wystąpiły nieoczekiwane problemy, które skutkowały wydłużeniem czasu realizacji zadania. Dotację należało wykorzystać do końca 2023 roku.

Szczegóły związane z remontem ul. Cegielnianej przekazywaliśmy kilkukrotnie, między innymi tutaj: Są środki na ul. Cegielnianą. Remont jeszcze w tym roku i tutaj: SANOK. Problemy z remontem ul. Cegielnianej. „Nikt nas nie informuje” (ZDJĘCIA).

Kolejne poznaliśmy niedawno za sprawą odpowiedzi na interpelację radnego.

Jak się okazuje, miasto utraciło ponad milion złotych dotacji celowej z budżetu państwa.

W przypadku zadania dot. przebudowy ul. Cegielnianej w Sanoku, zakres rzeczowy przedmiotowej inwestycji został zrealizowany częściowo. Głównym powodem takiego stanu rzeczy były niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz pojawiające się liczne trudności w postaci kolizji głównego kolektora z kablami energetycznymi i konieczności przerobienia instalacji gazowej – informuje wiceburmistrz Artur Kondrat.

Wykonawca bezwzględnie musiał przerwać wykonywanie prac, ponieważ stan ten zagrażał bezpieczeństwu. Podobne sytuacje miały miejsce przy kolejnych kolizjach ze względu na fakt, iż istniejące uzbrojenie funkcjonowało od wielu lat i nie było właściwie zinwentaryzowane na mapach geodezyjnych – dodaje Artur Kondrat.

Usunięciem kolizji energetycznych i gazowych zajmowali się właściciele sieci. Wykonawca nie miał wpływu na termin ich wykonania. Ze względu na to, że inwestycji nie udało się ukończyć w 2023 roku, umowa z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim została aneksowana. Zaktualizowano kwotę dotacji celowej w wysokości 1,4 mln zł do kwoty prawie 340 tys. zł – informują władze miasta dodając, że remont powinien zakończyć się w 2024 roku.

PEŁNA ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ – KLIKNIJ

W piśmie poinformowano również, że miasto zawnioskowało o dotację celową na przebudowę ul. Jodłowej oraz budowę drogi łącznikowej w ramach budowy łącznika do obwodnicy z drogą powiatową (ul. Okulickiego) i adaptację byłego Gimnazjum nr 3 na Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

W wyniku pozyskania środków dotacji celowej budżetu państwa na realizację ww. przedsięwzięć, budżet miasta Sanoka na 2023 r. został zasilony kwotą 3,4 mln złotych – czytamy.

Jeśli chodzi o samą Cegielnianą, środki niezbędne do dokończenia zadania to kwota około 1,4 mln złotych.


foto (3): archiwum eSanok.pl

Niebawem kolejne informacje na temat remontu ul. Cegielnianej.

źródło: Red., BIP UM Sanok

04-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)