REKLAMA

SANOK. „Czytanie nie boli”. Ułatwienie płatności też! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Co jakiś czas, do naszej redakcji trafiają sygnały związane z parkingiem wielopoziomowym w centrum Sanoka. Wiele osób zżyma się na sposób płacenia za parking, twierdząc, że jest on nieadekwatny do aktualnych czasów. Od lat nieczynna jest druga kasa, więc kierowcy mają do dyspozycji tylko jedno urządzenie do automatycznych wpłat, w dodatku nie przyjmuje on jednozłotówek, nie mówiąc już o płatnościach kartą lub blikiem. Te ewidentne niedogodności związane z płaceniem za parking nie przeszkodziły jednak administratorom parkingu przed naklejeniem na automat do płacenia kartki z napisem: „czytanie nie boli”. Jest to zapewne objaw frustracji administratora obiektu na zachowania użytkowników parkingu. Tylko, co o Sanoku myślą sobie turyści, czytając ten komunikat na parkingu, który pozostawia tak wiele do życzenia?

O parkingu wielopoziomowym w centrum Sanoka, jeśli nie powiedziano już wszystkiego, to z pewnością powiedziano wiele. Swego czasu toczyła się o nim gorąca dyskusja. Debatowano przede wszystkim o wielkości miejsc parkingowych i o panującej tam „ciasnocie”. Parking jednak funkcjonuje już od 11 lat i odwiedzający go regularnie muszą stwierdzić, że jest on potrzebny, z reguły ma duże obłożenie.

Problemem podnoszonym nie od dziś, również w ramach obrad Rady Miasta Sanoka, jest system płatności funkcjonujący w obiekcie. Na początku, do dyspozycji zmotoryzowanych były dwa automaty do opłacania parkowania. Od kilku lat dostępny jest tylko jeden, znajdujący się przy wyjeździe, na górnym poziomie.

Nie dość jednak, że można płacić TYLKO GOTÓWKĄ, to trzeba też wiedzieć, że automatyczna kasa nie przyjmie MONET JEDNOZŁOTOWYCH! Dodatkowo, naklejona na urządzenie kartka, strofuje użytkowników parkingu napisem „czytanie nie boli”.

Nie dość, że system płatności nie przystoi już obecnym czasom, kiedy płatności kartą lub blikiem nie są luksusem, tylko podstawową metodą rozliczania, to jeszcze narażamy się jako miasto na śmieszność ze strony czytających takie „komunikaty” turystów.

Sprawa jest zgłaszana od ponad trzech lat, ostatni raz na sesji w maju 2023 roku. Pisaliśmy o tym na łamach eSanok.pl. tutaj:

SANOK. Kłopotliwe kasy na parkingu podziemnym. „Wstyd dla Sanoka” (ZDJĘCIA)

foto: archiwum

Do sprawy wrócimy.

foto galeria: zdjęcia wykonane 7 marca 2024 r.

11-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)