REKLAMA

SANOK: 50 osób pod bankiem. Kolejka od 1 w nocy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś ważny dzień dla klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który od piątku przechodzi przymusową restrukturyzację. Zgodnie z zapowiedziami Przedstawiciela Bankowego Funduszu Gwarancyjnego otwarte zostaną placówki PBS. Sanoczanie i mieszkańcy regionu odzyskają dostęp do swoich pieniędzy. Kolejka pod główną siedzibą banku o godzinie 6:30 liczyła około 50 osób. Pierwsi klienci pojawili się pod bankiem około 1 w nocy.

O godzinie 6:30 przy głównej siedzibie banku było około 50 osób. Kolejka rosła. Z kolei przy przy ul. Traugutta, 15 minut wcześniej na otwarcie banku oczekiwało 6 klientów.

W obu miejscach zaklejone są niektóre elementy graficzne z nazwą banku. Na witrynach umieszczono również informację o nowym podmiocie, który będzie obsługiwał rachunki klientów PBSu – Banku Nowego BGF.

Siedziba główna banku – ul. Mickiewicza, 6:30

 

Filia PBS przy ul. Traugutta, 6:15

Przypomnijmy, że przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend została do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo.

Zgodnie z zapewnieniami, klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowają swoje środki w całości.

Od dzisiaj klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory. Klienci będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez wszystkie kanały: bankowość internetową i aplikację mobilną, a oddziały banku będą czynne w normalnych godzinach pracy. Klienci będą mogli korzystać z kart i bankomatów banku. Będą również obowiązywać te same dane do logowania. W nowej instytucji Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach, tj. do równowartości 100 tys. euro, w złotych.


21-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)