REKLAMA

Sanocki policjant ze srebrnym medalem mistrzostw Polski w kolarstwie! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku podinsp. Artur Wojtowicz, w weekend (8-9 czerwca br.) brał udział w amatorskim wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo”, w powiecie myślenickim. W ramach tych zawodów odbyły się wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. Nasz policjant zajął w każdym z tych wyścigów drugie miejsce, w kategorii M2. Po zliczeniu wszystkich zdobytych punktów podinsp. Artur Wojtowicz uplasował się na pierwszej pozycji. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Wyścig organizowany był we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów – amatorów. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. O bezpieczeństwo na trasie wyścigu oraz w ruchu drogowym dbali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 16 km. Start i meta znajdowały się w Kornatce (gmina Dobczyce). Zawodnicy wypuszczani byli ze startu co 30 sekund. Oto laureaci pierwszego dnia zawodów:

Kobiety:

Martyna Klekot
Monika Mazur

Mężczyźni podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. M1:

Adrian Stempniak
Karol Filipenko
Radosław Wasilewski

M2:

Mariusz Kamiński
Artur Wojtowicz
Marek Stram

Drugiego dnia imprezy kolarze mierzyli się na dystansach Gran Fondo (86,1 km), Medio Fondo (68,1 km) i Adventure (48,5 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali w ramach wyścigu Medio Fondo. Ten wyścig swój początek i koniec miał w Dobczycach. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 1180 m i obfitowała w liczne podjazdy. W kategorii ,,OPEN Policjantki” mistrzynią została Martyna Klekot. Mistrzem wśród policjantów w kategorii M1 został Adrian Stempiak, natomiast w kategorii M2 Mariusz Kamiński.

OPEN Policjantki

Martyna Klekot
Monika Mazur

M1

Adrian Stempiak
Filip Socha
Radosław Wasilewski

M2:

Mariusz Kamiński
Artur Wojtowicz
Marek Stram

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz Rafał Majka.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego typu imprezy sportowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla Policji jak i innych współpracujących z nią służb. W zabezpieczeniu trasy wyścigu brało udział ponad 100 policjantów z Myślenic i innych jednostek województwa małopolskiego. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo zarówno kolarzy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach i ulicach, które zostały wyłączone z ruchu na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Policjanci byli również zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, niezwykle ważna była również współpraca z organizatorem oraz służbami ratunkowymi biorącymi udział w zabezpieczeniu w tym strażakami oaz ratownikami medycznymi.

  źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

11-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)