REKLAMA

San postraszył i pokazał siłę żywiołu. Co dalej? (NOWE ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach oraz po zrzucie wody przeprowadzonym na zaporze w Myczkowcach poziom Sanu gwałtownie wzrósł. Rzeka wylała topiąc ścieżki, place, drogi i działki. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W niektórych miejscach ustawiano worki z piaskiem. San przekroczył stan alarmowy i mocno postraszył mieszkańców. Co dalej? Niestety, prognozowane są kolejne opady deszczu i burze. Publikujemy zdjęcia nadesłane przez internautę.

Zdjęcia lub materiały video ze skutkami intensywnych opadów można nadsyłać na naszą skrzynkę mailową: redakcja@esanok.pl

Jak informowaliśmy rano, San na punkcie pomiaru w Olchowcach przekroczył stan ostrzegawczy (280 cm) wczoraj około 23:00. Poziom wody wynosił wtedy 284 cm.Tendencja była wzrostowa. Dzisiaj o godzinie 7:00 zmierzono już 334 cm. Niespełna trzy godziny później rzeka przekroczyła stan alarmowy 380 cm.

Od wczoraj sanoccy strażacy odnotowują interwencję za interwencją.

Po intensywnych opadach deszczu strażacy PSP i OSP z terenu powiatu sanockiego wyjeżdżali 23 razy do zdarzeń. Zdarzenia wystąpiły głównie na terenie Gminy Bukowsko, kilka wyjazdów odnotowano także w Gminie Zarszyn – relacjonowała rano mł. kpt. Anna Kozłowska, Rzecznik Prasowy KP PSP Sanok.

W kolejnych godzinach liczba podejmowanych interwencji tylko rosła. Pisaliśmy o tym choćby tutaj: Walka z żywiołem trwa! Rozkładane worki z piaskiem (VIDEO), opisując prace wykonywane przez strażaków OSP Niebieszczany.

Prowadzone działania:

– udrażnianie zablokowanych przepustów drogowych w celu ułatwienia spływu wód, – usuwanie z jezdni naniesionego szlamu, błota i kamieni, – pompowanie wody z budynków i zagłębień posesji, – zabezpieczanie budynków przed zalaniem (układanie worków z piaskiem), – monitorowanie poziomu wód.

W działaniach oprócz zastępów Państwowej Straży Pożarnej brały i biorą udział liczne jednostki OSP.

Prognozy dotyczące kolejnych dni nie są zbyt optymistyczne. Dzisiaj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało kolejny komunikat.

– Dziś w ciągu dnia (22.06) i w nocy prognozowany ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb.

CZYTAJ WIĘCEJ:

San ciągle wzbiera. Aktualne VIDEO!

Wysoki stan wody w Solinie! Konieczny kolejny zrzut! (VIDEO)

Woda wdziera się na działki na Sosenkach. Jest blisko basenów (VIDEO, ZDJĘCIA)

Walka z żywiołem trwa! Rozkładane worki z piaskiem (VIDEO)

Stan alarmowy na Sanie przekroczony! NOWE ZDJĘCIA i VIDEO

BUKOWSKO: Potoki zamieniały się w rwące rzeki (FOTO)

GMINA DYDNIA: Zalane drogi, podtopienia budynków (ZDJĘCIA)

Plaża zalana. Palma w wodzie (VIDEO, ZDJĘCIA)

San przekroczył stan ostrzegawczy. Zbliża się do poziomu alarmowego (VIDEO, ZDJĘCIA)

Oberwanie chmury. Rzeki gwałtownie wzbierają (VIDEO, ZDJĘCIA)

Zrzut wody na zaporze w Myczkowcach (VIDEO, ZDJĘCIA)


22-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)