REKLAMA

RZESZÓW. Trwa modernizacja przystanków autobusowych

RZESZÓW. Trwa modernizacja przystanków autobusowych
 
Na ulicach Rzeszowa, jak pewnie mogliście zaobserwować, trwają prace związane z czwartym etapem modernizacji przystanków autobusowych. Wymieniane są wiaty, zaś na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein – pisze na swoim profilu na Facebook Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Nowe wiaty będą przeszkole i będą miały lakierowaną na szaro i pomarańczowo konstrukcję. Każdy przystanek standardowo będzie miał podświetlany rozkład jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera.Zasilanie w energię elektryczną zapewnią tu panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat.
 
W dwóch pierwszych etapach Zarząd Transportu Miejskiego zmodernizował 176 przystanków. W trzecim wymieniono kolejnych 55 wiat. Prace prowadzono m.in. w rejonie ulic Krakowskiej, Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej i Rejtana.
Ostatnio przystanek został przebudowany na ul. Dąbrowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Podkarpacką, a w tej chwili roboty trwają przy ulicy Staromiejskiej. Czwarty etap, który właśnie się rozpoczął zakłada modernizację 77 przystanków.
Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy.
Inwestycja jest warta 16,8 mln zł i zostanie dofinansowana przez Unię Europejską.
 
Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów/

21-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)