REKLAMA

RZESZÓW. „Srebrniki Czarnka!” Akt wandalizmu na budynku fundacji

Ściana rzeszowskiego budynku została zdewastowana licznymi napisami. Budynek znajdujący się w parafii pod wezwaniem bł. ks. Popiełuszki pokryły napisy: „Willa plus”, „Okradacie dzieci” czy „Srebrniki Czarnka”. Informację dotyczącą zniszczenia mienia potwierdziła lokalna policja.

W rzeszowskim budynku przeznaczonym na kościół znajduje się fundacja „Solidarni”, która w zeszłym roku otrzymała pół miliona złotych z dotacji Ministerstwa Edukacji. W ostatnich dniach atmosferę w całej Polsce rozgrzały informacje, dotyczące nieprawidłowości w rządowym konkursie mającym wspomagać fundacje działające na rzecz edukacji dzieci. Przemysław Czarnek, minister rządu PiS, miał rozpatrywać przychylnie kandydatury, które nie spełniały koniecznych wymagań.

Sprawa głośnego programu „Willa plus” odbiła się echem również w Rzeszowie. Jeden z budynków parafialnych został naznaczony napisami.

– Dziś w godzinach popołudniowych policjanci z Rzeszowa przyjęli zawiadomienie dotyczące zniszczenia mienia, umieszczenie napisów na obiekcie budowlanym przeznaczonym na kościół przy ulicy Solidarności w Rzeszowie, prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz ustalenie sprawcy tego zdarzenia – przekazała komisarz Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Za tę dewastację sprawcom grozi pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)