REKLAMA

RZESZÓW: Na żwirowni „rosną” już palmy. Zbliża się sezon kąpielowy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trwają przygotwania do otwarcia sezonu kąpielowego. Na rzeszowskiej żwirowni pojawiły się już palmy. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjały, to kąpielisko na żwirowni oraz miejski basen ROSiR zostaną otwarte już na początku czerwca.

zwirownia_01 (1)

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Wielkimi krokami zbliża się sezon kąpielowy. Do jego otwarcia są już szykowane rzeszowskie kąpieliska. Na popularnej żwirownii „wyrosły” już palmy. Teren wokół zbiornika wodnego został uprzątnięty, a na plażę przywieziono ponad tonę nowego piasku.

Wstęp na żwirownię będzie biletowany:

  • bilet normalny – 2 złote,
  • bilet ulgowy – złotówka,
  • dzieci do 7 lat – za darmo.

Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00 – w tym czasie na miejscu pojawią się ratownicy. Na terenie żwirowni będzie też można korzystać z boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalni rowerków wodnych i innych atrakcji.

Żwirownia nie jest jedynym miejscem, gdzie rzeszowianie tłumnie korzystają z kąpieli w upalne dni. Na ulicy Pułaskiego zainaugurowany zostanie drugi (po modernizacji) sezon użytkowania Basenów ROSiR-u. Baseny te będą otwarte od 9:00 do 19:00. Do godziny 17:00 cena za bilet normalny wyniesie 12 złotych, za ulgowy 8 złotych, a za bilet dla dzieci do lat 7 będzie trzeba zapłacić 3 złote. Przez ostatnie dwie godziny koszt biletu normalnego wyniesie 9 złotych, ulgowego 4 złote, a dzieci do lat 7 wejdą w tym czasie za darmo.

Zgodnie z ustawą o prawie wodnym, kąpieliska mogą zostać otwarte najwcześniej 1 czerwca, a cały sezon potrwa maksymalnie do końca września. Włodarze miasta zapowiadają otwarcie kąpielisk od razu, gdy pozwoli na to pogoda.

19-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline