REKLAMA

RZESZÓW. Karpacka Majówka w Rzeszowie pełna atrakcji

RZESZÓW. Karpacka Majówka w Rzeszowie pełna atrakcji

Od 1 do 3 maja w Rzeszowie będzie trwała Karpacka Majówka! W programie trzydniowy jarmark, a na finał, 3 maja Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu z Robertem Makłowiczem. Będzie można smacznie zjeść i posłuchać dobrej muzyki.

Karpaty Na Widelcu 2023

Karpaty na Widelcu to wyjątkowe wydarzenie na mapie rzeszowskich atrakcji. Pierwsza edycja, która była pomysłem Roberta Makłowicza i prezydenta Konrada Fijołka, odbyła się jesienią 2022 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem festiwal zaplanowano na 3 maja, a jego głównym punktem będą oczywiście kulinaria.

Ambasadorem Karpat na Widelcu jest Robert Makłowicz, który weźmie udział w wydarzeniu, będzie między innymi kosztował dań i zaprezentuje pokaz kulinarny na scenie.

Kilkunastu restauratorów, wzorem pierwszej edycji, przygotuje festiwalowe dania, które będzie można nabyć w atrakcyjnej cenie, a cały dochód z tego przedsięwzięcia trafi do Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i będzie przeznaczony na szkolenia dla najzdolniejszych uczniów – przyszłych kucharzy i kelnerów. Już wiadomo, że festiwalowe posiłki będą smakowo inspirowane kuchnią pogranicza, a ich strefa będzie rozlokowana w pobliżu fontanny multimedialnej.

– Dzięki pracy i wsparciu pana Roberta, tej magii, którą wokół siebie tworzy, ale także dzięki rzeszowskim i nie tylko rzeszowskim restauracjom, kucharzom i ekipom, możemy zaprosić mieszkańców, a także gości na to przepiękne i pełne kulinarnych doznań wydarzenie -powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Restauratorzy chętni do wzięcia udziału w Karpatach na Widelcu 2023 proszeni są o wysyłanie wiadomości na adres gastro@karpatynawidelcu.pl w terminie do końca marca.

Święto Paniagi 2023

Święto Paniagi z kolei to święto jednej z najstarszych ulicy w Rzeszowie – dawniej ulicy Pańskiej, zwanej potocznie Paniagą, czyli współczesnej ulicy 3 Maja. Paniaga obchodzi swoje święto od 2003 roku. W programie co roku można znaleźć koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty dla dzieci i szereg atrakcji przygotowywanych między innymi przez rzeszowskie instytucje kultury. Tak też będzie i tym razem – trwają prace nad programem wydarzenia.

Jarmark Karpacki 2023

Elementem łączącym Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu 2023 będzie Jarmark Karpacki, który będzie trwał przez cały majowy weekend, zatem od 1 do 3 maja, i będzie rozlokowany na alei Lubomirskich i w jej okolicy. Rusza nabór wystawców. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie Estrady Rzeszowskiej: Newsy – Estrada Rzeszowska.

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa


10-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)