REKLAMA

RZESZÓW: Dwie nowe karetki dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o nowe ambulanse. Dzięki wsparciu budżetu Województwa Podkarpackiego, w piątek, 5 kwietnia, flota ambulansów wzbogaciła się o dwa nowoczesne pojazdy transportowe. Uroczyste przekazanie karetek odbyło się przed głównym wejściem do budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl oraz Barbara Rogowska, Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2. Spotkanie to podkreśliło nieustanne zaangażowanie w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentami.

Nowe ambulanse wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, w tym nosze transportowe, krzesło transportowe z systemem płozowym, deski ortopedyczne oraz pulsoksymetry. Zastąpiły one dwa dotychczas używane pojazdy z 2011 roku, które łącznie pokonały niemal milion kilometrów, służąc mieszkańcom naszego regionu.

Karetki transportowe pełnią kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej, umożliwiając przewóz pacjentów w stanie stabilnym, nie wymagającym intensywnej opieki. Są one niezbędne również do transportu krwi i narządów, co znacząco zwiększa szanse na ratowanie życia.

Ekipy nowych ambulansów tworzą doświadczeni kierowcy oraz wykwalifikowani ratownicy medyczni, co gwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwa i profesjonalizmu podczas transportu.

Województwo Podkarpackie przeznaczyło na ten cel finansowanie w wysokości 1 083 579,66 zł, co świadczy o silnym zobowiązaniu do podnoszenia standardów opieki zdrowotnej. Nowoczesne, efektywne i doskonale wyposażone ambulanse przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów i podnoszenia jakości świadczonych usług medycznych.

Nasz szpital nieustannie dąży do zapewnienia najwyższego standardu opieki zdrowotnej. To wydarzenie stanowiło idealną okazję, by media i mieszkańcy mogli z bliska przyjrzeć się naszej pracy.

źródło: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie


11-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)