REKLAMA

RZESZÓW: Bezpłatne badania NFZ! Ich przedmiotem dieta i cukrzyca

Już dziś w podkarpackim NFZ w Rzeszowie można było skorzystać z darmowej konsultacji dietetycznej. Następne tego typu spotkanie będzie mieć miejsce w czwartek, 9 lutego.

Dziś, 6 lutego, w godzinach 10:00-12:00 w siedzibie podkarpackiego NFZ w Rzeszowie (ul. Zamkowa 8) odbyły się konsultacje z dietetykiem. Hasłem przewodnim akcji było: „Jedz zdrowo! Żyj zdrowo!”. Przedmiotem wydarzenia była przede wszystkim zdrowa dieta oraz jej profilaktyczne znaczenie.

Dla zainteresowanych przygotowano również możliwość wykonania analizy składu ciała na podstawie pomiarów z Kiosku Profilaktycznego. Kolejne, podobne wydarzenie będzie mieć miejsce już 9 lutego. Wówczas chętni będą mogli zasięgnąć porad ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Oprócz konsultacji będzie można odbyć badanie poziomu cukru we krwi oraz zdobyć interpretację wyników. Badania będą wykonywane w godzinach 8:30-10:30. Celem akcji jest zwiększenie świadomości co do zdrowego odżywiania oraz choroby cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca.

źródło: TVP3

06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)