REKLAMA

RZESZÓW. 11. Ogólnopolski Festiwal „Piosenka w Meloniku”

RZESZÓW. W dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się 11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Pierwszego dnia przeprowadzony zostanie Finał Festiwalu z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, natomiast drugiego dnia odbędzie się Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ania Karwan.

„Piosenka w Meloniku” to cykliczne wydarzenie, które każdego roku skupia środowiska artystyczne z całej Polski. W dotychczasowych dziesięciu edycjach festiwalu wzięło udział łącznie ponad tysiąc uczestników z przeszło trzystu miast, a swoją obecność w roli jurorów lub występujących artystów zaznaczyły znane osobistości sceny i ekranu.

Gwiazdami obecnej edycji wydarzenia i członkami festiwalowego Jury są: 

Ania Karwan – piosenkarka, finalistka siódmej edycji „The Voice of Poland”, laureatka nagrody „Premiery” na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, artystka mająca na koncie współpracę z czołówką polskich artystów oraz światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej, ma na koncie dwie solowe płyty, z których druga o tytule „Swobodnie” swoją premierę miała miesiąc temu. 

Robert Janowski – piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny, odtwórca głównej roli w kultowym dziś musicalu „Metro”, zdobywca pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną, laureat czterech Telekamer, w tym Złotej Telekamery, juror programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Kamila Mokrzycka – aktorka, studentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, laureatka licznych nagród w konkursach wokalno-aktorskich, w tym „Piosenki w Meloniku”, odtwórczyni głównej roli w musicalu, który w 2011 roku stanowił podwaliny festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się Finał Festiwalu z udziałem 32 zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, których występy ocenią Robert Janowski, Ania Karwan i Kamila Mokrzycka. Finaliści zostali wyłonieniu przez tegorocznych jurorów w wyniku eliminacji, do których zgłosiła się rekordowa liczba 180 uczestników z 76 miejscowości. Zawalczą oni o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny.

W sobotę 29 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, w trakcie którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Ania Karwan w ramach trasy Swobodnie Electro Tour promującej drugi album artystki. Koncert poprowadzi Robert Janowski, a jego otwarcia dokona swoim występem Natalia Kawszyn – laureatka Grand Prix ubiegłorocznej edycji festiwalu. Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest
organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz  MCDESIGN oraz Partner – Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

źródło: Materiały nadesłane, UM Rzeszowa


25-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)