REKLAMA

Rynek pracy w Rzeszowie – W tej branży znajdziesz dobrze płatną pracę!

Położony na południu Polski Rzeszów boryka się z nieco wyższym bezrobociem niż w innych regionach kraju. Jednak i tu są zawody, w których brakuje pracowników. Zobacz, czy nie ma wśród nich twojego lub takiego, który chciałbyś wykonywać.

Kierowca

Rzeszów szuka kierowców, zarówno tych z uprawnieniami do prowadzenia samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz ciężarowych z przyczepami. Liczba ofert jest wyjątkowo duża, znacząco przewyższa podobne oferty w innych regionach kraju. Poszukiwani są zwłaszcza kierowcy międzynarodowi, a więc znający języki oraz przepisy o ruchu drogowym krajów, do których się udają.

Długie trasy niemal zawsze oznaczają nieobecność w domu przez wiele dni, ale trzeba przyznać, że wysokie wynagrodzenia rekompensują te niedogodności.

Kierowcy jeżdżący na trasach międzynarodowych mogą liczyć na zarobki rzędu kilku tysięcy euro.

Chcesz zostać międzynarodowym kierowcą? Sprawdź aktualne oferty pracy w Rzeszowie – GoWork.pl.

Pracownik działu obsługi klienta

Pracownik działu obsługi klienta to zawód bardzo mocno poszukiwany w ostatnich czasach. Niemal wszystkie firmy borykają się z brakami kadrowymi w tym zakresie. Nie inaczej jest w Rzeszowie, w którym można znaleźć wiele wakatów na tym stanowisku.

Obowiązkiem pracownika działu obsługi jest utrzymywanie biznesowego kontaktu z klientem, dbałość o jego zadowolenie i utrzymanie go dla firmy. W tym zawodzie bardziej niż wykształcenie liczą się tzw. kompetencje miękkie, czyli empatia, cierpliwość, komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność pracy w zespole, odporność na stres.

Zarobki pracownika działu obsługi klienta zależą bezpośrednio od firmy, dla której pracuje, jednak średnio oscylują wokół 4500 zł brutto.

Przedstawiciel handlowy

Zanim pracownik działu obsługi klienta będzie miał kogo utrzymywać dla firmy, przedstawiciel handlowy musi go zdobyć. To praca wymagająca dużej samodzielności i samodyscypliny, a także znajomości branży, umiejętności tworzenia ofert, analitycznego myślenia i nieszablonowości. Przydaje się czarujący sposób bycia, znajomość technik sprzedażowych i podstaw psychologii.

Wynagrodzenie przedstawiciela handlowego to w przeważającej części prowizja od dokonanych transakcji. Jeśli firma zrealizuje cele sprzedażowe, można liczyć na dodatkową premię. Z tego też powodu trudno jednoznacznie powiedzieć, ile zarabia przedstawiciel handlowy. Wiadomo jednak, że ci najbardziej skuteczni dostają co miesiąc na konto nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Budowlaniec i kierownik budowy

Branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit i jednocześnie boryka się z brakiem rąk do pracy. To swoisty paradoks, jednak takie są fakty. Rzeszów nie jest pod tym względem wyjątkiem. Pilnie poszukiwani są kierownicy budowy oraz przedstawiciele innych specjalizacji: murarze, cieśle, ślusarze, spawacze, operatorzy maszyn.

Średnie zarobki w branży budowlanej wynoszą 5500 zł brutto. Wiele zależy jednak od stażu pracy i specjalizacji. Na pewno inżynier lub kierownik budowy zarobi więcej od pomocnika murarza.

Programista

Programista to najczęściej poszukiwany w Rzeszowie i okolicach przedstawiciel branży IT, ale administratorzy baz danych, sieci i systemów także nie mogą narzekać na brak ofert.

Błyskawiczny rozwój sektora IT sprawił, że jest to bardzo chłonny i wiecznie nienasycony rynek pracy. Tu poszukuje się nie tylko specjalistów. Miejsce dla siebie znajdą także osoby początkujące w branży.

Jeśli chodzi o zarobki, to branża IT jest jedną z najlepiej opłacanych w Rzeszowie i w ogóle w całej Polsce. Tu nawet początkujący może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5000 zł brutto. Wraz z doświadczeniem będzie ono bardzo szybko rosło. Pracownicy z kilkuletnim stażem mogą liczyć na pensje rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Ponadto warto pamiętać, że to właśnie w branży IT można pracować zdalnie, co w dobie pandemii stało się bardzo modne.

Magazynier

Pandemia mocno zmieniła rynek, stawiając na szybki rozwój e-commerce. Duża liczba sklepów przeniosła się do internetu, gdzie od wystawy sklepowej ważniejszy jest sprawnie funkcjonujący magazyn. Tymczasem na rynku brakuje pracowników magazynowych umiejących obsługiwać specjalistyczne programy komputerowe i mających uprawnienia na wózki widłowe. Brak rąk do pracy sprawił, że coraz więcej firm oferuje darmowe przeszkolenia w tym zakresie.

Magazynier może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3500 zł brutto.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

15-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook