REKLAMA

RUDNA MAŁA. Tragedia na kąpielisku utonął 15 -latek!

RUDNA MAŁA / PODKARPACIE. W niedzielę 13 sierpnia 2023 r., na kąpielisku Słoneczny Brzeg w Rudnej Małej k. Rzeszowa jak podaje TVN24.pl płetwonurek około godziny 17:00 wyłowił ciało zaginionego 15-latka, 10 m od brzegu. 

Jak ustaliła redakcja TVN 24 z informacji uzyskanych od aspiranta Andrzeja Stebnickiego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wynika, że chłopiec przebywał nad wodą ze swoim kolegą, który wezwał pomoc gdy zauważył zniknięcie 15-latka. Z informacji aspiranta Stebnickiego wiemy, że kąpielisko jest wydzielone bojami, ale nie strzegą go ratownicy, a służba porządkowa, tylko w weekendy. 

– Na miejsce zadysponowanych zostało sześć zastępów straży pożarnej, wśród nich strażacy płetwonurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Tarnobrzega oraz ze specjalistycznej grupy sonarowej z Przemyśla – poinformował brygadier Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Rzecznik prasowy PKWPSP przekazał, że nurek, przeszukując akwen we wskazanym przez świadków miejscu, około godziny 17 znalazł pod wodą 15-latka. – Był w odległości około 10 metrów od brzegu. W tym miejscu zbiornik ma około dwa metry głębokości – Betleja

Po wyciągnięciu chłopca na powierzchnię natychmiast rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety jego życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora jego ciało zostało zabezpieczone do badań.

źródło: TVN24.pl

zdjęcie :archiwum Podkarpacka Policja

14-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)