REKLAMA

Reprezentantki Komunalnych Sanok wystąpiły w mistrzostwach Polski (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach od 5 do 7 lipca w Lublinie rozgrywane były Mistrzostwa Polski U18 w Lekkoatletyce. Najlepsi zawodnicy z całego kraju przez trzy dni dostarczali całe spektrum niesamowitych emocji i wrażeń. Wśród nich swój udział miało aż 5 zawodniczek naszego klubu, co samo w sobie jest już dużym osiągnięciem.

Dziewczyny dzielnie walczyły, a na stadionie w Lublinie zostawiły mnóstwo pięknych wspomnień oraz emocji nie do opisania. Doświadczyły piękna, jak również trudności, które niesie ze sobą sport. Apetyty nie zostały do końca zaspokojone, ale to dobrze! Niedosyt który czują na pewno niebawem przekują w coś wspaniałego! – relacjonuje Piotr Sobolak, prezes KS Komunalnych Sanok.

Julia Krzanowska – 5. miejsce w rzucie oszczepem 40.62 m (wspaniała postawa i walka do ostatniego rzutu – pomimo trudnego sezonu Julka jest czołową zawodniczką w Polsce).

Łucja Mrugała – 9. miejsce w 7-boju 4121 punktów PB oraz aż 4/7 PB! (poziom 7-boju stał na historycznie wysokim poziomie, a charakteru i waleczności, które pokazała Łucja podczas dwudniowej rywalizacji niejeden mógłby się od niej uczyć).

Oliwia Radwańska – 19. miejsce w skoku wzwyż 148cm (Oliwia pomimo niezadowalającego ją występu na mistrzostwach sezon może zaliczyć do bardzo udanych! W tym roku skakała już 10 cm wyżej i wywalczyła pierwszy start na imprezie mistrzowskiej – cenne doświadczenie zebrane, możliwości jeszcze wiele).

Maja Wojtanowska – 20. miejsce w rzucie dyskiem 28 m (Maja radością z samego bycia na mistrzostwach i możliwości startowania z najlepszymi zarażała całą ekipę. W kole walczyła o jak najlepszy rezultat, a poza nim była dobrym i wspierającym duchem zespołu).

Ula Sobolak – 22. miejsce w biegu na 100 m przez płotki 15.55 s (pomimo przygotowania pod inny dystans Ula wywalczyła kwalifikacje na krótkich plotkach, które pod względem technicznym nie należą do najłatwiejszych. Trzeci wynik w sezonie i rewelacyjna pierwsza połowa dystansu! Potencjału jeszcze ogrom!).

Jeszcze raz z tego miejsca pragniemy pogratulować udziału i wyników w mistrzostwach Polski naszym zawodniczkom emocji, które nam dostarczyłyście można byłoby obdzielić kilka zawodów (Łucja 3 skok w dal po dwóch spalonych – tylko my wiemy co tam przeżywaliśmy, tato Łucji nie mógł na to patrzeć i opuścił stadion), a teraz krótki odpoczynek i do zobaczenia wkrótce na stadionie – mówi Piotr Sobolak.

Składamy podziękowania naszym sponsorom oraz stałym partnerom to dzięki Wam dziewczyny dzielnie reprezentowały Nasz Klub. Zapraszamy chętnych do współpracy – słyszymy w klubie.

źródło: materiały nadesłane

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)