REKLAMA

Rekordowa liczba zakażeń na Podkarpaciu! Aż 46 nowych zachorowań

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 370 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Aż 46 dotyczy Podkarpacia! To kolejny rekord. Publikujemy szczegółowe informacje na temat ogniska choroby w naszym województwie.

W Polsce mamy już 37 891 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 27 148 osób. Odnotowano 1571 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 46 kolejnych zachorowań. To mieszkańcy powiatu jarosławskiego, w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet (2 osoby hospitalizowane pozostałe w izolacji).

Łącznie w naszym województwie odnotowano 896 przypadków, a 468 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 45 012 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 31 044
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 13 968

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 2580 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 277 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 96 osób.

Kolejne 8 osób która wyzdrowiało to 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa oraz mieszkaniec miasta Przemyśla.


Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 10-07-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu Na dzień 10 lipca br. w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 273 osoby z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu , ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 72 osób, w tym 59 u pracowników ( w tym 6 z powiatu przeworskiego) oraz 13 osób z kontaktu. W dniu 10.07.2020 r. na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,drive -thru” , w którym przebadanych zostanie 88 pracowników. W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 52 osoby, odnotowano 14 zgonów, a 811 osób objęto kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u osoby duchownej i 13 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 112 osób. W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników. Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Rozpoczęto badania osób z kontaktu (personel, pensjonariuszy i in) , dotychczas przebadano 91 osób (wyniki są ujemne). Kolejne badania są w toku. W DPS-ie zostały wstrzymane przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)