REKLAMA

REGION. Włamali się na konto bankowe i ukradli 30 tys. zł. Obywatel Ukrainy był wcześniej poszukiwany

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci przy współpracy z wrocławskimi funkcjonariuszami, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. 26 i 31-latek podejrzani są o włamanie na konto bankowe mieszkanki gminy Chłopice i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

449-275828

W miniony wtorek, 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice, została oszukana podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem jednej ze stron internetowych. Kobieta straciła blisko 30 tys. zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Dzięki ich szybkim i skutecznym działaniom udało się ustalić, że skradzione z konta pieniądze, częściowo zostały wykorzystane przez sprawców. W dwóch sklepach zlokalizowanych na terenie Wrocławia, kupili przez internet, elektronikę. Funkcjonariusze byli przekonani, że sprawcy odbiorą zamówiony towar.

Jarosławscy policjanci wytypowali sklepy, w których został zakupiony towar i nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Wrocławia. Ich współpraca przyniosła efekty. W jednym ze sklepów, wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni niczego nie podejrzewając, przyszli po odbiór zamówienia.

26 i 31-latek trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek, poszukiwany jest przez trzy jednostki Policji na terenie kraju, w związku z dokonanymi oszustwami oraz posiadaniem narkotyków.

Zatrzymani obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty włamania na konto bankowe i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W wyniku działań funkcjonariuszy, pokrzywdzona mieszkanka gminy Chłopice, w najbliższym czasie odzyska ponad 23 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

 

źródło: KPP Jarosław

zdjęcie: KPP Jarosław

23-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)