REKLAMA

REGION. Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę włamania. Złodziej totalnie zaskoczony!

TARNOBREZG  / PODKARPACIE. Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który popełnił przestępstwo włamania do sklepu i kradzież z ciężarówki elektronarzędzi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Jesteśmy po to, by pomagać obywatelom, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy nam w codziennej służbie. Tę maksymę doskonale wypełnił policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę włamania do sklepu odzieżowego.

Zdarzenie rozegrało się w ubiegłą niedzielę przed godz. 14, przy ul. Dominikańskiej w Tarnobrzegu. Policjant, idąc po zakupy, zauważył przy jednym z barów mężczyznę, którego funkcjonariusze podejrzewali o włamania do sklepu oraz kradzież elektronarzędzi z naczepy ciężarówki.

Policjant bez chwili wahania ruszył w kierunku mężczyzny. W tym czasie sprawca zaczął oddalać się w kierunku pobliskiego placu. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny, okazał legitymację i go zatrzymał. 49-letni mieszkaniec Tarnobrzega był mocno zaskoczony interwencją policjanta. Mężczyzna był w przeszłości notowany za czyny karalne. Od kilkunastu dni ukrywał się przed policjantami.

Funkcjonariusze prowadząc czynności procesowe ustalili, że 49-latek we wrześniu 2023 roku wybijając szybę włamał się do sklepu odzieżowego, z którego ukradł kurtki i bezrękawniki na kwotę 580 złotych. Kilka dni wcześniej mężczyzna dokonał kradzieży elektronarzędzi z naczepy pojazdu ciężarowego powodując straty w wysokości 2650 złotych.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty popełnionych przestępstw. Przyznał się do popełnionych czynów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym: kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KMP Tarnobrzeg

zdjęcie: KMP Tarnobrzeg

29-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)