REKLAMA

REGION. 19-latka potrąciła na przejściu małoletnią!

DĘBICA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Strażackiej w Dębicy. Kierująca bmw potrąciła na przejściu dla pieszych 14-latkę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do dębickiego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Wczoraj po godz. 14, na ulicy Strażackiej w Dębicy, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 14-latka potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 19-latka kierująca bmw, jadąc ulicą Strażacką, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście nastolatkę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do dębickiego szpitala.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Policja przypomina, że znak określający „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

źródło: KPP Dębica

zdjęcie: archiwum redakcji

15-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)