REKLAMA

REGION: 18-latek i 14-latka niszczyli groby! Zatrzymała ich policja

REGION. 18-latek i 14-latka dewastowali groby w Sędziszowie Małopolskim. 18-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany, natomiast sprawa 14-latki trafi do sądu rodzinnego.

5db935f295456_p

Foto: zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok końcem października zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców tego czynu.

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim już po kilku dniach ustalili, że odpowiedzialne za to mogą być młode osoby, które w nocy z 25 na 26 października przebywały w parku Skrzęczyna, znajdującym się przy cmentarzu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci ustalili, że tej nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. Będąc na cmentarzu, 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz. Jak się później okazało, 18-latek miał przy sobie środki odurzające.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży środków odurzających. 18-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i został aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego.

Źródło: Podkarpacka Policja

16-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline