REKLAMA

RADNY MARCIN FJOŁEK: Nie mamy żadnych uwag do raportu o stanie woj. podkarpackiego

RADNY MARCIN FJOŁEK: Nie mamy żadnych uwag do raportu o stanie woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Absolutorium dla Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz wotum zaufania dla zarządu były najważniejszymi elementami czerwcowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.Zanim jednak nastąpiło głosowanie nad nimi, marszałek Władysław Ortyl zaprezentował wykonanie budżetu Województwa Podkarpackiego w 2023 roku a także przedstawił radnym główne punkty Raportu o stanie województwa za rok 2023, a radni wzięli udział w kilkugodzinnej dyskusji nad oboma dokumentami. 

06_11

Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości, który ma większość w Sejmiku Województwa Podkarpackiego, odpowiadał na pytania dziennikarzy w tarkcie debaty nad najważniejszym dokumentem, jakim jest raport o stanie województwa podkarpackiego za ubiegły rok 2023. 

Marcin Fijołek zabierając głos podczas debaty powiedział również że: 

 Wykonanie budżetu na poziomie 93 procent, sprawne wydatkowanie ponad 2 mld złotych na realizację zadań samorządu województwa, brak nowych kredytówi brak kredytów komercyjnych – to są wszystko fantastyczne wiadomości, które zasługiwałyby na gratulacje, nawet w normalnej rzeczywistości, a w warunkach wojny toczącej się za naszą granicą, to jest wiadomość niezwykła. Ta umiejętność planowania i świetna realizacja budżetu zasługują na najwyższy szacunek. Trzeba pogratulować marszałkowi, zarządowi i radnym, że ten budżet udało się z takim sukcesem zrealizować – pomimo trudności zewnętrznychpodsumował sprawozdania finansowe przewodniczący klubu radnych PiSMarcin Fijołek.

 

źródło: Biuro Prasowe UMWP

zdjęcia: Anna Magda UMWP 

video: materiały własne


24-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)