REKLAMA

Problemy z numerem alarmowym 112. Przeciążenie, mnóstwo zgłoszeń

POLSKA. Od godziny 12:00 w wielu regionach kraju występują problemy z numerem alarmowym 112. Dyspozytorzy odbierają mnóstwo zgłoszeń, wiele dotyczy usuwania skutków potężnych wichur, które przechodzą nad Polską.

Z uwagi na bardzo dużą ilość zgłoszeń do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 związanych z potrzebą interwencji straży pożarnej spowodowanych silnym wiatrem, na terenie Polski mogą wystąpić trudności z połączeniem się na numer 112 i 998 – czytamy na stronach straży pożarnej.

Aktualnie przez Polskę przechodzi kolejna fala wichur. Strażacy mają pełne ręce roboty, do tej pory interweniowali ponad osiem tysięcy razy!

Jak podaje Onet.pl, telefony w centrach powiadamiania ratunkowego dzwonią właściwie bez przerwy, jednak działania służb są opóźnione.

Wiele jednostek OSP i PSP w kraju informuje, że bez chwili przerwy realizuje kolejne zgłoszenia. Straty są ogromne. Wiatr wyrządza wiele szkód. Zachowajmy ostrożność!

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Drzewo niemal zmiażdżyło busa przy ul. Ogrodowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wietrzny czwartek. Strażacy mieli sporo pracy! (ZDJĘCIA)

TYRAWA WOŁOSKA. Wiatr uszkodził dach kościoła. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

SANOK. Wichury nad powiatem. Najbardziej ucierpiała Strachocina (ZDJĘCIA)

SANOK: Wichury! Zerwana linia energetyczna na Białej Górze! (VIDEO, FOTO)

Jak informowaliśmy wcześniej, w naszym regionie dochodziło do wielu awarii sieci energetycznych. Najwięcej w Bieszczadach. Około południa zerwanych było tam 8 linii średniego napięcia. Wyłączonych było 54 stacji, które dostarczają energię elektryczną. – Awarie dotyczą głównie miejscowości Ustrzyki Dolne, Komańcza, Cisna, Solina oraz Baligród. Około 1600 odbiorców pozostaje bez prądu. Sytuacja jest dynamiczna. Staramy się reagować na bieżąco – mówił nam dziś (17 bm.) około godziny 11, Łukasz Boczar – rzecznik prasowy PGE Oddział Rzeszów.

Około 1600 osób bez prądu. „Sytuacja jest dynamiczna”

SANOK. Drzewo wyrwane z korzeniami przy ul. Kochanowskiego (ZDJĘCIA)

Nad powiatem sanockim i całym regionem szalały wichury z wiatrem, który według prognoz, miał przekraczać prędkość 100 km/h.

POWIAT SANOCKI. Wichury, duże zagrożenie. Wiatr sieje spustoszenie w kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zgłaszanie awarii energetycznych. Sytuacje zagrażające życiu. Posłuchajcie NAGRANIA! (VIDEO)

Za dzisiejszą sytuację meteorologiczną w Polsce odpowiada głęboki wir niżowy Dudley. Przemieszczał się on znad Morza Północnego, przez Morze Bałtyckie, w kierunku Państw Bałtyckich. W nocy strażacy w całym kraju interweniowali 1400 razy. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie wielkopolskim. To tam, silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Wiele osób straty liczy w dziesiątkach tysięcy złotych. Bez prądu pozostaje nawet 55 tys. odbiorców w regionie. Olbrzymie szkody wiatr poczynił również w województwie łódzkim.

źródło: Red., IMGW-PIB, TVN24.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

19-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)