REKLAMA

Pożar stogu balotów siana! Zaangażowano duże siły straży! (ZDJĘCIA)

KOŃSKIE / PODKARPACIE. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku informację o pożarze w miejscowości Mrzygłód otrzymał 13 września po godz. 2:30. Ostatecznie okazało się, że zdarzenie ma miejsce zarówno na terenie Mrzygłodu, jak i miejscowości Końskie (gmina Dydnia). Doszło do pożaru stogu balotów siana.

W momencie przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był cały stóg siana (ok. 130 balotów), który zlokalizowany był na terenie rolniczym przy drodze powiatowej Mrzygłód – Końskie.

Kpt. Paweł Giba, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

– Działania zastępów poległy na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru. Na miejscu zdarzenia pracował również ciągnik z turem z JRG Sanok. Po godzinie 10 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu sanockiego zakończyły działania, a dalsze działania gaśnicze i zabezpieczające przejęła KP PSP w Brzozowie ze względu na lokalizację pożaru na terenie operacyjnym KP PSP Brzozów. Łącznie w działaniach z terenu powiatu sanockiego uczestniczyło: 2 zastępy JRG Sanok (plus traktor) oraz 4 zastępy OSP (OSP Mrzygłód, OSP Tyrawa Wołoska, OSP Hołuczków oraz OSP Wujskie) – przekazuje kpt. Paweł Giba, z-ca Naczelnika Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego KP PSP w Sanoku.

– Wyjazd zastępu GBA Star 244 w celu wsparcia innych jednostek. Po długo trwałej akcji nasz czterdziestosiedmioletni samochód się psuje i domaga się kolejnych czasochłonnych napraw – przekazują strażacy ochotnicy z Hołuczkowa.

– Wyjazd zastępu GCBA StarMan. Pomagamy w gaszeniu i rozciąganiu balotów oraz dowozimy wodę z Sanu – informuje OSP Tyrawa Wołoska.

fot. Mrzygłód – strona nieoficjalna, OSP Hołuczków, Tyrawa Wołoska, OSP Wujskie, fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


14-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)