REKLAMA

Powstanie nowe rondo i wiadukt przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. WIZUALIZACJA VIDEO!

Powstanie nowe rondo i wiadukt przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie

W poniedziałek 20 marca w rzeszowskim Urban Lab odbyły się konsultacje dotyczące rozbudowy jednego z najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców skrzyżowań. Chodzi o skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Powstańców Warszawy. Mieszkańcy mogli zobaczyć koncepcję rozbudowy ulicy Kwiatkowskiego zaprezentowaną przez Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie i przedstawicieli firmy projektowej Promost Consulting.

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze będzie jednym z najważniejszych zadań drogowych, które poprawią komunikację w południowej części Rzeszowa. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe inwestycji, która obejmie m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy, i ul. Podwisłocze a także wiaduktu na al. Powstańców Warszawy na kierunku wschód-zachód, nad planowanym rondem.

Firma Promost wykonała kilkanaście analiz i wczoraj przedstawione zostało jedno i wyłonione po dyskusji m.in. z Miejskim Zarządem Dróg. Również w te badania włączyła się Politechnika Rzeszowska, która wykonywała symulację ruchu – mówi Witol Walawender, radny Rzeszowa i Przewodniczący Komisji Kultury i Promocji. 

Opracowanie dokumentacji trwa. Projektant zaproponował kilka wariantów nowego ronda.

Na temat inwestycji z Witoldem Walawenderem, radnym Rzeszowa rozmawia Blanka Szlachcińska-Moraniec, redaktor naczelna Rzeszów24:

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Rzeszów24


21-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)