REKLAMA

Powstał Rzeszowski Klaster Hotelowy

Powstał Rzeszowski Klaster Hotelowy

13 marca (poniedziałek) w Holetu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia Rzeszowskiego Klastra Hotelowego. Spotkanie było poświęcone stworzeniu podmiotu zawiązującego współpracę pomiędzy hotelami i innymi miejscami noclegowymi w regionie. Do hotelu przybyli nie tylko właściciele i reprezentanci takich obiektów, ale również przedstawiciele władz samorządowych.

– Jako grupa medyczna Medyk mamy dwa obiekty: hotel Ostoya i hotel prezydencki 3- i 4-gwiazdkowy hotel w mieście. Widzimy ogromną potrzebę bliższej współpracy z konkurencją, z uwagi na to, że mamy bardzo duże obłożenie naszych obiektów – mówi Joanna Dobrzańska, Centrum Medyczne MEDYK. – Myślę, że już czas najwyższy dla naszej branży w regionie, żeby bliżej ze sobą współpracować, bo to najwyższa forma konkurencji. Potrzeba wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim wydarzenia, które wracają na rynek po dłuższych przerwach covidowych potrzebują swojego miejsca, spora grupa Amerykanów z uwagi na wojnę również obleguje nasze obiekty na dłuższe terminy i centrum kongresowe G2Arena ma też szersze możliwości do pozyskiwania większych wydarzeń, których do tej pory przez okres trwałości projektu nie mogli organizować, więc liczymy na to, ze te obiekty będą przez dłuższy czas obkładane – dodaje współorganizatorka całego przedsięwzięcia.

Środowisko hotelowe bardzo pozytywnie i bardzo szybko odpowiedziało na chęć współpracy. Do niej zaproszeni zostali również przedstawiciele miasta Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego.

– Bardzo się cieszę ze zorganizowania takiego spotkania. Jest to pierwsze, więc wszyscy jesteśmy ciekawi, jaki będzie efekt. Każda forma integracji, a przede wszystkim w zakresie usług hotelowych, gastronomicznych jest bardzo potrzebna, bo to buduje miasto, buduje aglomerację, podnosi standardy. Ta oferta jest zróżnicowana, więc jest to bardzo dobry krok, aby móc rozmawiać o tym, co będzie w przyszłości – mówi Ewa Draus, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Samorząd Podkarpacki przewiduje wsparcie dla tego przedsięwzięcia. Jak zaznacza wicemarszałek, będzie to przede wszystkim wsparcie doradcze wszystkich początkujących klastrów, które widzą przed sobą perspektywy działalności.

 

Fot. Rzeszów24


13-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)