REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Nowe przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II. Skorzystają głównie dzieci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni, przy Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku, instalowana jest nowa infrastruktura drogowa związana z poprawieniem bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych. To efekt projektu sfinalizowanego w listopadzie 2023 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie pochłonęło ponad 200 tys. złotych, z czego ponad 160 tys. pochodziło ze środków centralnych. To newralgiczne miejsce na ruchliwej ul. Jana Pawła II. Z przejścia, każdego dnia, korzystają setki uczniów.

Projekt sfinalizowano w listopadzie 2023. Procedury spowodowały, że prace podjęto dopiero teraz.

Realizowane zadanie polega na wykonaniu oznakowania przejścia dla pieszych w kolorze czerwono-białym zgodnie z planem sytuacyjnym oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym: znaków aktywnych przejścia dla pieszych z oświetleniem LED zasilanych z panela fotowoltaicznego. Istniejąca nawierzchnia z kostki betonowej w obrębie przejścia dla pieszych zostanie rozebrana i ułożona nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej integracyjnej na szerokości 0,5 m oraz kostki brukowej betonowej na szerokości 1,10 m na warstwie podsypki cementowo-piaskowej.

Każda inwestycja w poprawę bezpieczeństwa jest bezcenna. Na pewno musimy iść w tym kierunku i modernizować infrastrukturę drogową. Naszym celem jest realizacja sztandarowych wielomilionowych projektów przy jednoczesnym inwestowaniu w mniejsze, ale również bardzo potrzebne zadania lokalne – zaznacza Robert Pieszczoch, starosta sanocki.

To długo oczekiwana inwestycja. Z przejścia w tym newralgicznym miejscu korzysta wiele dzieci, głównie uczniów pobliskiej szkoły. Realizacja zadań w takich lokalizacjach, to dla na priorytet – dodaje Damian Biskup, wicestarosta sanocki.

Zadanie zrealizowano w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg. Pochłonęło 204 tys. złotych, z czego 163 tys. pochodziło z centralnej dotacji.


04-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)