REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Zakończyła się budowa łącznika S19!(ZDJĘCIA)

POWIAT RZESZOWSKI. W ubiegłym tygodniu do ruchu drogowego udostępniona została droga łącząca węzeł drogi ekspresowej S19 Rzeszów-Południe z drogą powiatową nr 1408R w Niechobrzu. Trwa formalny odbiór, ale oznacza to faktyczne zakończenie prac nad jedną z najważniejszych inwestycji prowadzonych przez Powiat Rzeszowski.

DSC_7647

Dzięki inwestycji doprowadzono do połączenia drogi S19 z powiatowymi i gminnymi drogami biegnącymi w kierunku Nosówki, Racławówki, Boguchwały i Niechobrza. To ogromne odciążenie dla kierowców borykających się szczególnie z korkami na południowej wylotówce z Rzeszowa w kierunku Boguchwały.

To była jedna z naszych sztandarowych inwestycji. Jej ukończenie znacząco poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach, co jest priorytetem w naszej działalności – powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 29 mln złotych, z czego ok. 14,7 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe środki pochodziły z budżetów Powiatu Rzeszowskiego, Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz gminy Boguchwała.

W ramach prac wybudowano nowy obiekt mostowy na rzece Lubcza, przebudowano dwa skrzyżowania zwykłe na skrzyżowania typu rondo oraz wybudowano jedno nowe skrzyżowanie typu rondo, wykonano nawierzchnię asfaltową o łącznej długości ok. 2 km, przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną, powstały też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

źródło: Powiat Rzeszowski/materiały nadesłane

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


04-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)