REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Optymistyczny raport o stanie bezrobocia. Najnowsze dane

POWIAT RZESZOWSKI. W dniu 18 lipca 2023 r., o godz. 15:00, w sali sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego przy ul. Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie odbyła się LIII Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego, podczas której Jacek Górak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przedstawił raport o stanie bezrobocia z pierwszej połowy roku na terenie powiatu, który notuje spadek osób pozostających bez zatrudnienia w naszym regionie.

DSC_7706

Mimo że sytuację gospodarczą, jak również międzynarodową mamy nie najłatwiejszą to  kolejny rok z rzędu, miesiąc z rzędu  odnotowujemy rekordowe niskie bezrobociemówi Jacek Górak dyrektor Powiatowego Urzedu Pracy,  prezentując następujące dane:

Aktualnie dostępne dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że stopa bezrobocia na koniec maja 2023 r. wynosiła:

  • 5,1 % dla Polski
  • 8,6 % dla podkarpacia
  • 4,2 % dla powiatu grodzkiego- miasta Rzeszów
  • 8,2 % dla powiatu rzeszowskiego  ziemskiego

DSC_7702

Ogłoszono także zmianę w uchwale z 16 marca 2023 roku w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2023 roku, która zakłada zwiększenie środków PFRON na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w roku bieżącym o kwotę 68 400 zł oraz dodatkowe dofinansowanie czterdziestu wniosków o przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Sesję zakończono podjęciem uchwał w sprawie zmian w budżecie Powiatu na rok 2023 oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rzeszowskiego.

źródło: Powiat Rzeszowski 

zdjęcia: archiwum redakcji / Powiat Rzeszowski 


19-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)