REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Blisko 5 mln zł dofinansowania do 9 inwestycji drogowych. W których gminach?

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. W środę (4 października) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia promes samorządowcom, których wnioski będą dofinansowane. Wśród uczestników był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. .

DSC_0266

9 inwestycji drogowych realizowanych na terenie Powiatu Rzeszowskiego zostanie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowy i przebudowy dróg gminnych i powiatowych. Łączna kwota dodatkowych środków jako spożytkowane zostaną w powiecie wynosi około 25 milionów złotych. Dodatkowo na liście rezerwowej wniosków znalazło się kolejnych 7 inwestycji z powiatu, które mogą uzyskać dotacje, jeżeli z jakiś powodów niezrealizowane zostaną inwestycje z listy podstawowej

Zabierając głos, starosta rzeszowski Józef Jodłowski podkreślił, że celem władz Powiatu Rzeszowskiego jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury, która jest bardzo ważna, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przyczyni się do poprawy jakości dróg powiatowych. Dzięki temu mieszkańcy powiatu mogą komfortowo i bezpiecznie dojeżdżać do pracy czy do szkoły.

DSC_0300

Dofinansowane zostaną m.in. dwie inwestycje realizowane przez Powiat Rzeszowski: odbudowa mostu przez potok Dylągówka w miejscowości Dylągowa w ciągu drogi powiatowej nr 1432R Dynów (ul. Bartkówka) – Sielnica oraz odbudowa mostu przez potok Dylągówka w miejscowości Dylągowa w ciągu drogi powiatowej nr 1432R Dynów (ul. Bartkówka) – Sielnica (3 500 000 dotacji) oraz przebudowa przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1391R w miejscowości Zgłobień – Wola Zgłobieńska (1 400 000).

975 tysięcy złotych otrzyma gmina Boguchwała na przebudowę drogi gminnej nr 108192R w Lutoryżu z obiektem mostowym, z kolei gmina Sokołów Małopolski ponad 1.7 mln na przebudowę drogi gminnej Nr 108693R Kąty Trzebuskie – Nienadówka Dolna. Gmina Trzebownisko dostanie natomiast 4,3 mln złotych na rozbudowę odcinka drogi gminnej 108827 wraz z infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi oraz rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu na rzece Czarna w miejscowości Nowa Wieś.

Ponad 5,4 miliona złotych przyznane zostało gminie Krasne na rozbudowę drogi gminnej nr 108561R Krasne Osiedle. W gminie Chmielnik dzięki wsparciu rządowemu w kwocie 2,6 mln będzie realizowana przebudowa drogi gminnej nr 108259R Zabratówka – Krzywa – Wola Rafałowska wraz z przebudową mostu i skrzyżowania drogi powiatowej. 990 tysięcy trafi do gminy Hyżne na przebudowę drogi gminnej Grzegorzówka – Zabratówka w m. Grzegorzówka, zaś do Głogowa Małopolskiego ponad 4,8 mln na rozbudowa drogi gminnej oś. Styków – Bugaj (ul. Hetmańska).

Na liście rezerwowej obecnej edycji naboru wniosków do RFRD znalazło się 7 inwestycji w gminach Głogów Małopolski, Świlcza, Błażowa, Hyżne i Trzebownisko. W tych przypadkach łączna możliwa kwota dofinansowania wynosi ponad 3 miliony złotych.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


04-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)