REKLAMA

POWIAT LESKI. Nowy chodnik w Jankowcach! Łopata wbita, plac przekazany (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. 5 czerwca 2024 roku w miejscowości Jankowce w powiecie leskim odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy oraz symboliczne wbicie łopaty, które oznaczało rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji „Przebudowa dwóch dróg powiatowych w ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników”. Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa drogi w Jankowcach, obejmująca budowę blisko kilometra nowego chodnika.

Bardzo cieszę się z rozpoczęcia inwestycji budowy chodnika w Jankowcach, ponieważ znacznie poprawi to bezpieczeństwo pieszych oraz wszystkich użytkowników drogi. Rozpoczęcie tej inwestycji możliwe jest dzięki efektywnej współpracy z zarządem i radą powiatu minionej kadencji. Serdecznie dziękuję byłemu staroście Andrzejowi Olesiukowi oraz obecnemu Wojciechowi Stelmachowi, a także dyrektor PZD Wiolettcie Siekaniec, pracownikom Starostwa Powiatowego w Lesku, skarbnik Annie Sawie i kierowniczki Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Barbarze Marszał-Juryś – powiedziała Sołtys Agnieszka Bąk, sołtys wsi Jankowce.

Zakres prac na tym odcinku obejmuje roboty ziemne, wykonanie przepustów i studzienek, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, a także wjazdów na posesje.

Rozpoczęcie budowy chodnika w miejscowości Jankowce jest inwestycją, która znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo codziennego życia mieszkańców. Szczególne podziękowania kieruję do Agnieszki Bąk, sołtyski wsi Jankowce, która już jako radna poprzedniej kadencji z wielkim zaangażowaniem zabiegała o tę inwestycję. Pani Agnieszko, pani determinacja i troska o mieszkańców zasługują na najwyższe uznanie. Nowy chodnik zapewni bezpieczne poruszanie się, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Wierzę, że dzięki tej inwestycji Jankowce staną się jeszcze piękniejsze – zaznaczył Wojciech Stelmach, starosta leski.

Podczas oficjalnego przekazania placu budowy obecni byli starosta leski Wojciech Stelmach, prezes PRDiM w Sanoku Edward Jaklik, sołtys wsi Jankowce Agnieszka Bąk, wiceprzewodniczący rady powiatu Ryszard Owsianik, dyrektor PZD Wioletta Siekaniec, kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Barbara Marszał-Juryś.

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku – Fb


06-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)