REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Pędził 150 km/h w terenie zabudowanym!

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Motocyklista po drodze publicznej pędził z niebezpieczną prędkością, a do tego część drogi pokonywał na jednym kole. Funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mężczyznę mandatami o łącznej kwocie 3 tys. złotych i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność na drodze. Prawo zabrania zachowań, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi ruchu drogowego, jak również używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się zarówno w nim, jak i poza nim. Do takich niepożądanych zachowań należy jazda motocyklem na jednym kole.

We wtorek, w Starej Wsi policjanci ruchu drogowego z Brzozowa zauważyli motocyklistę, który z nadmierną prędkością jechał na jednym kole. Policjanci przy pomocy ręcznego miernika zmierzyli prędkość jednośladu. Urządzenie pomiarowe wskazało 150 km/h, czyli o 100 km/h więcej, niż dopuszczalna prędkość na odcinku, gdzie dokonany został pomiar.

Wobec 23-letniego motocyklisty nie zastosowano żadnej taryfy ulgowej. Mundurowi nałożyli na mężczyznę dwa mandaty karne o łącznej kwocie 3000 złotych, a do jego konta przypisali 10 punktów karnych. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnego limitu prędkości w obszarze zabudowanym motocykliście zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię. Droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pamiętajmy, że motocyklista w zderzeniu z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

KPP Brzozów

15-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)