REKLAMA

Pościg za junakiem. Radiowóz uderza w volkswagena. Dwaj policjanci ranni (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 56-letni kierowca junaka, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Na ul. Spacerowej w Stalach, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zjechał na przeciwny pas ruchu i zdarzył się z volkswagenem. Policjanci jadący za kierowcą jednośladu, mimo prób ominięcia passata, także w niego uderzyli. Ranni zostali dwaj policjanci i 56-latek, kierujący junakiem, który trafił do szpitala. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a w przeszłości był karany za jazdę po alkoholu.

Do wypadku doszło wczoraj, po godz. 17, na ul. Spacerowej w Stalach, w gminie Grębów. Z uzyskanych informacji wynika, że patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę oznakowanym radiowozem, na terenie gminy Grębów, w rejonie miejscowości Stale, zauważył motocyklistę, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Policjanci podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali sygnały kierowcy do zatrzymania się, jednak motocyklista nie zareagował, przyspieszył i próbował uciec.

Na skrzyżowaniu ul. Polnej i Spacerowej w Stalach, motocyklista, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka volkswagena passata. Policyjny radiowóz, który jechał za kierującym jednośladem, mimo prób ominięcia volkswagena, również w niego uderzył. Dwaj policjanci ruchu drogowego, trafili do szpitala na badania lekarskie, ich życie nie jest zagrożone. Także 25-letni kierowca volkswagena passata, w tym zdarzeniu, nie odniósł poważnych obrażeń. Natomiast 56-latek, kierujący „Junakiem”, trafił do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków. Funkcjonariusze oraz 25-letni kierowca passata, byli trzeźwi. Od motocyklisty została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci ustalili, że 56-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie i po użyciu alkoholu.

Na chwilę obecną policjanci oraz prokurator wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KMP Tarnobrzeg

17-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)