REKLAMA

POLSKA. To już nie „500 plus”! Ile naprawdę jest dziś warte świadczenie?

Rządowy program 500 plus budził przez lata wiele kontrowersji. Znalazł wśród Polaków zarówno zwolenników pomysłu, jak i zaciekłych przeciwników. Jak się okazuje, aktualnie nazwa programu może być myląca, gdyż w rzeczywistości pieniądze są warte znacznie mniej.

Flagowy program Prawa i Sprawiedliwości podzielił Polaków. Dzięki niemu rodzice, jak i opiekunowie dzieci otrzymują ze Skarbu Państwa dofinansowanie w wysokości 500 złotych miesięcznie. W międzyczasie jednak rosnąca inflacja „pożarła” znaczną część kwoty. Warto zauważyć, że 500 plus nie podlega waloryzacji. Wartość pieniędzy drastycznie spadła i nie wystarcza już na pokrycie tylu potrzeb, co w momencie wprowadzenia w 2016 roku.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza waloryzować wartości świadczenia. Dziś 500 złotych na każde dziecko zapewnia znacznie mniejszą pomoc rodzicom, niż przed laty.

– Prowadzona przez wiele lat polityka rozdawania pieniędzy, jako leczenia trudności Polaków, przestała działać. Skończyły się przyjemne skutki alkoholu godzinę po podaniu, a zaczęły się bolesne skutki przyjęcia zbyt dużej ilości alkoholu następnego dnia po podaniu. My dziś przeżywamy kaca wynikającego z rozdawnictwa – stwierdził w podcaście „Biznes. Między Wierszami” Kamil Sobolewski, ekonomista Pracodawców RP. Na temat aktualnej wartości świadczenia wypowiedział się senator Krzysztof Brejza.

– W tej chwili to tak naprawdę od 250 do 340 złotych – stwierdził polityk.

źródło: Goniec.pl

15-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)