REKLAMA

Podsumowanie wakacji w FPD im. Stanisławy Bieńczak

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak jak co roku w okresie wakacji miała bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży na aktywne i twórcze spędzenie czasu wolnego.

20230713_172411-2048x1536_1

Początkiem lipca odbył się dwutygodniowy cykl warsztatów dla dzieci w ramach autorskiego programu wolontariatu międzynarodowego „Beyond the Horizon”. W tym roku fundacja gościła Alinę- wolontariuszkę z Węgier. Podczas prowadzonych przez nią zajęć dzieci miały okazję poznać język, muzykę i ludowe tańce węgierskie. Niektóre części programu były prowadzone w j. angielskim. Najwięcej czasu jednak uczestnicy poświęcili na przygotowanie spektaklu, który na zakończenie zaprezentowali rodzicom. Po stronie polskiej działania wspierały wolontariuszki Milena Kędra i Maja Ciesielska prowadząc ćwiczenia aktorskie, śpiew i rysunek.

Świetną zabawę i naukę dostarczyły warsztaty z udziałem Laboratorium Przyszłości z inicjatywy p. Aleksandry Gut. Dzieci dowiedziały się wiele na temat druku 3D, weszły w świat wirtualnej rzeczywistości gogli vr oraz robotyki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie sympatyków nowoczesnych technologii.
Ponadto nie mogło zabraknąć cyklicznych warsztatów tematycznych. Poniedziałki należały do grupy Akademii Kreatywnego Rozwoju pod kierunkiem p. Ani Brodzickiej – Woźniak. Warsztaty papieroplastyczne dostarczyły uczestnikom kreatywnej zabawy i frajdy tworzenia różnego rodzaju prac artystycznych.
Środy były przeznaczone dla grup wokalnych AKR i TEN SING Poland Brzozów pod opieką liderek Mileny i Mai, na których doskonalili swój warsztat muzyczny, emisję głosu oraz interpretację różnych utworów. Ponadto pracowali nad nowym utworem i teledyskiem “BUTTERFLY”.

W czwartki działali uczestnicy projektu EduMars: Z Brzozowa na Marsa z p. Kamilem Misiurkiem przenosząc się w świat kosmosu, robotyki, programowania. Próbowali swoich sił w kosmicznych grach planszowych, projektowaniu robotów czy wystrzelaniu rakiety. Ponadto uczestnicy zajęć kontynuowali prace nad trwającymi już projektami łazika marsjańskiego i poduszkowca.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, prowadzącym i rodzicom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na jesienne warsztaty, które będą odbywać się w sobotnie przedpołudnia. Oferta już wkrótce.

źródło:Gmina Brzozów


08-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)