REKLAMA

PODKARPACIE. Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Rzepki

BOGUCHWAŁA / PODKARPACIE. Podczas posiedzeniu walnego zgromadzenia delegatów Izby Rolniczej,  Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Andrzej Rzepka – samorządowiec oraz wieloletni reprezentant rolników ziemi brzozowskiej do Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Złoty Krzyż Zasługi jest wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie w działalności samorządu jaki Podkarpackiej Izby Rolniczej, ale także w sprawy rolnictwa. To zaangażowanie zostało dostrzeżone przez środowisko ale również przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wierzę głęboko, że to uhonorowanie będzie także zachętą do tego, aby swoją działalność nadal kontynuować i nie ustawać w dobrych inicjatywach służącym naszemu podkarpackiemu rolnictwu – powiedziała wojewoda Ewa Leniart do zgormadzonych w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Andrzej Rzepka przez lata pracował na rzecz lokalnego samorządu zasiadając w Radzie Miasta Brzozowa. Przewodniczył Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Jako współtwórca „Plan Odbudowy Miejscowości Przysietnica w Gminie Brozów na lata 2007-2013” przyczynił się do rozwoju tej miejscowości. Po inwazji Rosji na Ukrainę zaangażował się w niesienie pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu.

Od 2015 roku reprezentuje rolników gminy Brzozów w Podkarpackiej Izbie Rolniczej. Jest szczególnie zaangażowany w realizację zadań izby związanych z prawem łowieckim, ochroną gruntów rolnych oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki


05-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)