REKLAMA

PODKARPACIE. Pijany 17-latek za kierownicą! Jazdę zakończył na ogrodzeniu

NOWA DĘBA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali pijanego kierowcę forda. Za kierownicą siedział 17-latek. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd zabrał matce. Na dodatek jadąc drogą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

395649497_839077364894651_1238977583724835625_nm

Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji i powoduje błędną ocenę odległości.

W niedzielę o godz. 3, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie otrzymali zgłoszenie, że w ogrodzenie prywatnej firmy, wjechał pojazd i usiłuje odjechać. Funkcjonariusze natychmiast udali się w to miejsce i zatrzymali kierowcę.

Za kierownicą pojazdu siedział 17-latek. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie urządzeniem wykazało 1,58 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód należał do jego matki.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, powoduje, że stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stwarza pijany kierowca.

źródło: KMP Tarnobrzeg

zdjęcie: podgladowe/ archiwum policji/ archiwum redakcji

26-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)