REKLAMA

PLAY-OFFY. STS zagra z Unią Oświęcim! „Mamy przewagę psychologiczną” (VIDEO, WYWIADY)

PLAY-OFFY. STS zagra z Unią Oświęcim! „Mamy przewagę psychologiczną” (VIDEO, WYWIADY)

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STSu Sanok przegrali 2:7 mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, w którym przed własną publicznością podejmowali GKS Tychy. Wynik spotkania był sprawą drugorzędną. Obie ekipy myślami były już w rozpoczynających się w środę play-offach. Wszystko wskazuje na to, że STS, o upragniony półfinał zagra z Unią Oświęcim! – Mamy przewagę psychologiczną. Zrobimy wszystko, by wygrać cztery mecze! – mówił w pomeczowym wywiadzie jeden z liderów sanockiej drużyny Radosław Sawicki.

Nie udało się podopiecznym Miiki Elomo zapunktować w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi, w którym Ciarko STS Sanok podejmował w Arenie GKS Tychy. Przegrana 2:7 nie pozostawia złudzeń, komu w tym meczu należało się zwycięstwo. Warto jednak zaznaczyć, że przez 40 minut rywalizacji trwał zacięty bój, a przy prowadzeniu sanoczan 2:1, bliżsi zdobycia kolejnych bramek byli raczej gospodarze. Ostatecznie jednak, hokeiści z „piwnego miasta” strzelili sześć kolejnych bramek, ustalając wynik na 2:7.

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

0:1 Jakub Witecki (Dmitrij Korczemkin) 5/5 – 09:23
1:1 Radosław Sawicki (Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew) 5/4 – 19:20
2:1 Aleksandr Mokszancew (Toni Henttonen) 5/5 – 25:05
2:2 Christian Mroczkowski 5/5 – 37:58
2:3 Alexander Szczechura (Radosław Galant, Christian Mroczkowski) 5/5 – 39:00
2:4 Alexander Szczechura (Christian Mroczkowski, Jason Seed) 5/4 – 51:40
2:5 Mateusz Gościński (Radosław Galant) 5/5 – 53:55
2:6 Grigorij Żełdakow (Jegor Fieofanow, Dienis Sierguszkin) 5/5 – 58:27
2:7 Jakub Witecki (Szymon Marzec, Mateusz Ubowski) 5/5 – 58:48

Po meczu, sanoczanie przyznawali, że rezultat spotkania był sprawą drugorzędną. W trzeciej tercji, fiński szkoleniowiec STSu, zdecydował się na przetestowanie poszczególnych wariantów gry, które mogą przydać się podczas rozpoczynającej się w najbliższą środę fazy play-off.

Wszystko wskazuje na to, że w ćwierćfinale Sanok zmierzy się z Unią Oświęcim. Zmieniona formuła łączenia zespołów w pary powoduje, że po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, wcale nie jest to oczywiste. Portal hokej.net podał jednak, że trenerzy rozstawionych ekip, dobiorą przeciwników zgodnie z zajętymi miejscami.

Trenerzy klubowi postanowili nie zmieniać rywali i dokonywać wyboru według starej drabinki. Oznacza to, że GKS Katowice zmierzy się więc z Zagłębiem Sosnowiec, Re-Plast Unia Oświęcim z Ciarko STS-em Sanok, JKH GKS Jastrzębie z KH Energą Toruń, a Comarch Cracovia z GKS Tychy – czytamy w artykule hokej.net.

Zakończył się sezon zasadniczy, to czas na podsumowania w klasyfikacji kanadyjskiej. Najlepszym strzelcem całej ligi okazał się zawodnik STSu Jakub Bukowski. 27 trafień było wynikiem bezkonkurencyjnym. Do strzelonych bramek, Bukowski dołożył 15 asyst, co dało mu łącznie 42 punkty i 10. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Zaledwie oczko mniej, zebrał na swoim indywidualnym koncie Radosław Sawicki, w ostatnim czasie będący w znakomitej formie. „Sawi” zdobył 18 goli i zanotował 23 asysty. Dało mu to 11. miejsce w zestawieniu najlepiej punktujących PHL.


foto: grafika poglądowa / Red., Tomasz Sowa – archiwum

TERMINARZ FAZY PLAY-OFF

Ćwierćfinały (do czterech zwycięstw):

23 lutego 2022 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń Comarch Cracovia – GKS Tychy

24 lutego 2022 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń Comarch Cracovia – GKS Tychy

27 lutego Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie GKS Tychy – Comarch Cracovia

28 lutego Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie GKS Tychy – Comarch Cracovia

W przypadku braku rozstrzygnięcia:

10 marca GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok

11 marca JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń Comarch Cracovia – GKS Tychy

12 marca Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim

13 marca KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie GKS Tychy – Comarch Cracovia

14 marca GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok

15 marca JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń Comarch Cracovia – GKS Tychy

Klub z Sanoka poinformował już o cenach biletów na mecze fazy play-off. Bilet normalny kosztować będzie 25 złotych, natomiast ulgowy 20 zł. Posiadacze karnetów kupią wejściówki 5 zł taniej, dodatkowo będą mieli pierwszeństwo w dostępie do biletów oraz możliwość rezerwacji miejsca.

21-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)