REKLAMA

Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA)

GRABÓWKA / GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Pod Szkołą Podstawową w Grabówce w gminie Dydnia odbyła się pikieta. Wyrażono sprzeciw wobec planów władz gminy związanych z ograniczeniem działalności placówki z klas 1-8 do 1-3. Zdeterminowani mieszkańcy Grabówki chcą zachowania dotychczasowej formy nauki w szkole i rozbudowy samego obiektu.

Tomasz Sokołowski

O zawirowaniach wokół szkoły w Grabówce informowaliśmy tutaj: Walka o osiem klas w szkole. Rodzice zapowiadają pikietę i głodówkę (FOTO).

Warunki lokalowe w szkole są niewystarczające dla 10 funkcjonujących tam oddziałów. Rodzice utrzymują jednak, że są zadowoleni z jakości nauczania i opieki i nie chcą słyszeć o przenoszeniu 27 z 50 uczniów do sąsiedniej placówki w Niebocku. Zwracają również uwagę na dobre wyposażenie, jakie pozyskano dla szkoły.

Mieszkańcy Grabówki, którzy ponad rok temu w zdecydowanej większości wybrali aktualne władze gminy mają żal, że nie dotrzymano obietnic wyborczych.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły w Grabówce nie mają wątpliwości. Ograniczenie działalności placówki do klas 1-3 teraz, może oznaczać całkowitą likwidację szkoły w perspektywie kilku kolejnych lat.

Warto dodać, że w sprawie nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja. Trwa oczekiwanie na opinię kuratora oświaty, od której uzależnione będą kolejne kroki.

Szczegóły w materiale VIDEO.

Wkrótce kolejne informacje w tej sprawie.

Zdjęcia z wczorajszej pikiety pod szkołą


13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)