Pijany obywatel Ukrainy uderzył funkcjonariusza podczas kontroli granicznej


06-11-2017

GRANICA / PODKARPACIE. Zarzut zmuszania do zaniechania czynności służbowych usłyszał 28-letni ob. Ukrainy, utrudniający kontrolę funkcjonariuszy KAS na przejściu granicznym w Budomierzu. Agresywny podróżny, który uderzył jednego z funkcjonariuszy miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem (4 listopada) na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Funkcjonariusze Krajowej Administracji skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód, którym podróżowało dwoje obywateli Ukrainy. Za kierownicą pojazdu zasiadała kobieta. Towarzyszył jej 28-letni pasażer. To właśnie jego agresywne zachowanie doprowadziło do wezwania na miejsce funkcjonariuszy Policji z KPP w Lubaczowie.

28-latek utrudniał przeprowadzenie kontroli pojazdu, zachowywał się agresywnie, używając wulgarnych słów, w końcu uderzył w głowę jednego z funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-skarbowego w Przemyślu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji sprawdzili stan trzeźwości awanturującego się mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało u podróżnego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut zmuszania funkcjonariusza KAS do zaniechania prawnych czynności służbowych. 28-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności 5 miesięcy.

Źródło: Służba Celno-Skarbowa


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.