REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał przy sobie narkotyki

JAROSŁAW/PODKARPACIE. Kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie środków odurzających to zarzuty, jakie usłyszał 22-letni kierowca bmw.

Młody mężczyzna zignorował polecenie do zatrzymania się, odjechał i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że mieszkaniec gminy Pawłosiów jest nietrzeźwy. 

– W niedzielę około godziny pierwszej, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej jednostki, na ul. Pruchnickiej, zwrócili uwagę na kierującego bmw, który wykonywał niebezpieczne manewry tzw. drift. Policjanci wydali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował ich polecenie i kontynuował jazdę, po czym gwałtownie skręcił pod zakaz ruchu. W trakcie jazdy stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

bmw_1

Okazało się, że kierowcą bmw był 22-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów, który przewoził  dwóch pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierującego alkohol i poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 22-latek ma w swoim organizmie 1,14 promila. Mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Pawłosiów posiadał przy sobie susz roślinny oraz młynek. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana – dodaje KPP w Jarosławiu.

bmw 2

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnie funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności, za popełnione wykroczenia. Natomiast samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Po sprawdzeniach w systemach informatycznych okazało się, że pojazd, miał zatrzymany dowód rejestracyjny, a tym samym nie był dopuszczony do ruchu, jak też nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

Źródło: KPP w Jarosławiu

 

23-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)