REKLAMA

Pies odnalazł zwłoki 46-latka. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli strażacy z Niebieszczan (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Od poniedziałkowej nocy w miejscowościach Tarnawka, Husów i Zabratówka na granicy powiatu łańcuckiego i rzeszowskiego kilkadziesiąt osób (policjanci, strażacy i grupa STORAT) wzięło udział w poszukiwaniach 46-letniego mężczyzny. Wśród ratowników byli między innymi strażacy OSP Niebieszczany należący również do grupy STORAT, specjalizującej się w akcjach poszukiwawczych. Niestety, wczoraj nad ranem, pies tropiący odnalazł zwłoki zaginionego.

W nocy z 6 na 7.07.2021 r. nasze trzy zespoły ratownicze z psami poszukiwały w rejonie Tarnawki, Husowa i Zabratówki zaginionego 46-letniego mężczyzny. O godz. 3.50 pies zespołu STORAT poinformował i doprowadził ratowników do ciała zaginionego. Niestety, na wszelką pomoc było już za późno – relacjonują krótko ratownicy z grupy STORAT.

Zwłoki zostały odnalezione w lesie na terenie powiatu rzeszowskiego. Niestety, jak przekazuje nam mł. asp. Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie, na jakąkolwiek pomoc medyczną było już za późno.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora wykonują czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia – mówi mł. asp. Wojciech Gruca z KPP Łańcut.

Do grupy STORAT zrzeszających specjalistów od akcji poszukiwawczych należy czterech strażaków OSP Niebieszczany. W strukturze STORAT, strażacy z Niebieszczan pełnią funkcję nawigatorów.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

źródło: Red., STORAT (Fb), OSP Niebieszczany (Fb)


08-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)