REKLAMA

Pędził w obszarze zabudowanym. 21-latek stracił prawo jazdy

USTRZYKI DOLNE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. 21-latek poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci ruchu drogowego dbają o to, aby na drogach powiatu bieszczadzkiego, było bezpiecznie. Sprawdzają m.in. z jaką prędkością poruszają się kierowcy, a w przypadku kiedy łamane są przepisy prawa ruchu drogowego, wyciągają konsekwencje.

W ubiegłym tygodniu, mundurowi zwrócili uwagę na rozpędzonego mercedesa, zmierzyli jego prędkość i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Za kierownicą mercedesa siedział 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne
nagłówek fot. archiwum BRD KGP

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)